پول دار و ثروتمند شدن بدون پول

پول و ثروت

پول از ارکان مهم زندگی و کمک کننده به آرامش داشتن در دنیا است.

سال های سال در سازمان های مختلف مشغول به کارهای مالی بودم و تجربه های زیادی از این فرآیند به دست آوردم که خلاصه آنها را در اختیار شما قرار می دهم.

اهمال کاری و آرامش

در مشاوره های مالی متوجه شدم که سازمان و افرادی که اهمال کاری کمتری دارند به شدت سرعت پیشرفت آنها بیشتر و از هم گروهی های خود ترقی بیشتری به دست می آورند. در مورد همین موضوع مقاله اهمال کاری را در وبگاهم انتشار دادم که پیشنهاد می کنم حتما آن را مطالعه کنید.

به عنوان مثال چند سال پیش به یک آموزشگاه کنکور در یزد گفتم اگر هرچه زودتر برای بحث تصفیه حساب گرفتن از دانش آموز های خود اقدام نکنید ورشکسته خواهید شد، چراکه دانش آموزان بعد از کنکور نیاز به آرامش دارند و خانواده ها به خاطر آنها شروع به مسافرت می کنند و نرخ بازگشت سرمایه شما عقب می افتد و باقی ماجرا…

مدیر آنجا که درگیر اهمال کاری بود این کار را انجام نداد و شد آنچه نبایست بشود.

پیشنهاد می کنم مقاله آرامش را مطالعه نمایید و با انجام تمرین به این امر مهم در زندگی خود برسید.

خلاقیت و هدف و رسالت داشتن

در سازمانی دیگر با کارمندان هم صحبت شدم و از نزدیک مشاهده کردم که هیچکدام از آنها هدف و رسالت کاری خود را نمی دانند، با همین دیدگاه زمانی که به مشاوره با افراد مختلف پرداختم متوجه شدم اکثر افراد جامعه اصلا نه می دانند هدف چیست؟ نه می دانند رسالت چیست؟ و نه حتی تفاوتی بین آنها قائل می شوند که در همین راستا مقاله هدف و رسالت را انتشار دادم که البته مطالعه آن را به همه شما پیشنهاد می کنم.

بنیادی ترین موضوعی که در تولد هر انسان وجود دارد رویای شخصی اوست، رویای شخصی همان رسالت فرد از به وجود آمدنش روی زمین است. مگر می شود خداوند حکیم انسانی را بدون هدف و رسالت خلق کرده باشد. در همین راستا به وجود آمدن هر سازمان، شرکت، موسسه یا لوازم و غیره ای دارای هدف و رسالت است.

موضوع مهم ترین کارگاه های خود را رسالت و هدف قرار دادم تا به این امر مهم بپردازم و انسان هایی را که در گرداب زندگی سرگردان هستند به نوعی راهنما باشم و کمک کنم تا دنیا جای زیباتری برای زندگی باشد.

نکته دیگر پیشرفتی هست که در تمامی امور برای افرادی اتفاق خواهد افتاد که از خلاقیت بهره می برند، این افراد در مقابل خداوند خود را آزاد دیدند تا آنچه به فکرشان می رسد را بازگو کنند و در صورت امکان استفاده کنند. برگ برنده انسان های برند دنیا بعد از شناخت هدف و رسالت و رهایی از اهمال کاری ، خلاقیت در کنار آرامش است. مقاله خلاقیت را انتشار دادم تا آشنایی کوچکی در مورد این موضوع برای افراد به ارمغان بیاورم.

مسئولیت پذیری و صبر

مشکل دیگر و بزرگی که در ارتباط با سازمان ها و افراد داشتم و متأسفانه به وفور دیده می شد، عدم مسئولیت پذیری و نداشتن صبر در کارها است.

وای که نداشتن مسئولیت پذیری بیداد می کند، هر کارمند، هر انسان و یا هر فردی که برخورد کردم انگشت اشاره خود را مسائل مختلف به سمت دیگران می گرفت و غافل از این بود که چهار انگشت دیگرش به سمت او اشاره کرده است.

ایراد از مدیر است، ایراد از جامعه است، ایراد از خانواده ام است، در این مملکت نمی توان کار کردو…

دوستان عزیزم پیشنهاد میکنم مقاله مسئولیت پذیری را مطالعه کنید و برای پیشرفت خود از آن بهره ببرید.

در اکثر کتابهایی که مطالعه کردم من جمله کتاب های ارزشمندی که از نویسندگانی چون آنتونی رابینز، دارن هاردی، برایان ترسی، تی جی واکر، ویلیام گلسر و دیگر بزرگان متوجه شدم یکی از اصول موفقیت مسئولیت پذیری هست و موضوع دیگر صبر است.

اثر مرکب از آقای دارن هاردی که بی شک یکی از بهترین کتاب هایی است که پیشنهاد می کنم حتما آن را مطالعه کنید به وضوح اشاره به صبر دارد و نتایج دور را جلوی چشمان شما قرار می دهد. در مقاله صبر، بخش بزرگ موفقیت هم به معجزه صبر اشاره شده و گوشه از اثر مرکب گفته شده است که حتما مطالعه آن خالی از لطف نیست.

ثروتمند شدن های یک شبه، لاغری و چاق شدن های فوری، موفقیت شدن های فوری همه و همه رویاهایی است که رسانه ها و انسان های سود جو برای افزایش بیننده و فروش بیشتر خود به آن می پردازند و باعث شدند در رویاهای ما یک شبه به همه آرزوهایمان برسیم.

بدون پول ثروتمند شوید

همه این صحبت ها گفته شد ولی از ثروت حرفی زده نشد، پس چگونه بدون پول ثروتمند شویم؟

اشاره به این مطلب واجب است که دوستان وهمراهان عزیزم اگر در مطالب فوق دقت کرده باشید همه و همه اشاره به یک چیز دارد و آن یک چیز خود انسان ها هستند.

اگر شما بر روی خودتان سرمایه گذاری کنید، اهمال کاری را مدیریت، با آرامش هدف و رسالت خود را مشخص کنید، خلاقیت ذاتی خود را استفاده کنید، صبوری کنید و مسئولیت شکست ها و تجربه ای خود را قبول کنید، قطعا مسیر رو به ثروتمند شدن را شروع می کنید اما

اما

قبل از آن باید این نکته را لحاظ کنید که بزرگترین سرمایه گذاری برای ثروتمند شدن، سرمایه گذاری بر روی خودتان است. این نکته همان باور انسان ها است. به مقاله باور رجوع کنید و ببیند که باور ها چگونه زندگی شما را تحت تأثیر قرار می دهد و متحول خواهد کرد.

باور کنید که هیچ انسان موفقی جز بر روی خود سرمایه گذاری نکرده است و هیچ انسان موفقی بدون درد و ترس به موفقیت دست پیدا نکرده است.

درد و ترس جز جدا نشدنی موفقت هستند که در مقاله موفقیت، درد دارد و موفقیت، ترس دارد به آنها پرداختم.

اکثر افرادی که به آنها برخوردم و صحبت کردم بهانه هایی می آورند از این دست که والدینم مخالف هستند و طرد می شویم و غیره در حالی که درد و ترسی که از این موضوع دارند کاملا بجاست و تمامی این اتفاقات بعید نیست که در مسیر موفقیت برای آنها اتفاق خواهد افتاد اما مسئله دانش داشتن به این مسائل است و حرکت با اقتدار بیشتر و درس گرفتن از شکست ها است.

به قول مهاتما گاندی:

گاندی
جمله گاندی

ابتدا تو را نادیده می گیرند، بعد به تو می خندند، سپس با تو می جنگند، و در نهایت تو پیروز می شوی.

پس می توانید ثروتمند شوید بدون هزینه کردن ریالی سرمایه گذاری و پول.

از خود فردی بزرگ و توانمند بسازید (مقاله همین موضوع نیز در وبگاه موجود است) و به مسیر پیشرفت خود با باوری راستین و قدرتمند برای ثروتمند شدن بدون پول ادامه دهید.

موفق و پیدار باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *