دانلود رایگان کتاب الکترونیکی  

    بهبود مالی 

“آینده نگری مالی با پس انداز”

زمانی که از پس انداز صحبت به میان می‌آید، افراد زیادی در ذهن کنار گذاشتن پول و صرف‌نظر از خوشی‌ها و لذت‌ها را تصور می‌کنند و یا خساست در خرج کردن را پسانداز می‌دانند که موجب می‌شود با این سبک غلط تمامی درآمد خود را خرج کنند و همچنین باعث می‌شوند مغز جلوی این کار مهم را در زندگی بگیرد. چون مغز ما طوری طراحی‌شده که در منطقه امن خود بماند و در واقع هر جا لذت و خوشی نباشد سعی در فرار از آن منطقه یا کار را دارد. این موضوع این‌قدر مورد اهمیت بود که در مقاله اهمال کاری در همین سایت به آن پرداختم. خیلی از افراد نیز، چون روش های پس انداز کردن را در زندگی یاد نگرفتند و یا دنبال اتفاق زود هنگامی در زندگی خود بودند، دنبال انجام این کار مهم نرفته و مقوله پس انداز را در نظر نگرفتند. همه‌ی ما می‌دانیم که برای آینده آسوده به پس انداز نیاز داریم. 
پس انداز (Savings) از نظر اقتصادی در واقع مانده درآمد پس از کسر هزینه‌های زندگی هست؛ که یک تعریف دانشگاهی و صحیح هم هست، اما در این کتاب کوچک به انواعی از پس انداز قرار هست است اشاره بشود که صرفاً از مانده در آمد به‌دست نمی‌آید.

پس انداز کردن انواع و اقسام مختلفی دارد که از روش‌ها و خلاقیت های مختلفی نیز می‌توان آن را به‌دست آورد. شاید سؤال شود خلاقیت چطوری می‌تواند به پس انداز کمک کند، قبل از آن در مورد خلاقیت باید توضیح داده شود. خلاقیت به زبان ساده یعنی انجام دادن کار قبلی از راه جدید و یا کار قبلی به‌صورت جدید (با ایده جدید) انجام داده شود. که می توانید برای مطالعه بیشتر به مقاله خلاقیت در همین وبگاه مراجعه کنید.

با استفاده از خلاقیت می‌توانید، پس انداز را به روش های جدید و منحصربه‌فرد خود انجام دهید، مثلاً یکی از دوستان من برای پس انداز کردن از جوراب استفاده می‌کرد، مبلغی از پول های خود را در جورابی بد بو و در کیسه پلاستیک قرار می‌داد تا در زمانی که قصد نزدیک شدن به آن را دارد، مکانیزم مغز به خاطر حفظ امنیت خود جلوی این کار ایشان را بگیرد، یا یکی دیگر از دوستان من برای پس انداز، از من کمک می‌گرفت، بدین‌صورت که هر ماه پولی که برای پس انداز در نظر داشت به من می‌داد و باهم قرار داشتیم درصورتی‌که بدون دلیل واضح و شرایط بحرانی آن مبلغ را از من مطالبه کند، ده درصد آن را به یک خیریه بپردازم. به تعداد انسان های روی زمین در انجام امور زندگی خلاقیت وجود دارد که می‌توان از آن در راه پس انداز و کارهای دیگر نیز بهره گرفت.

saving

دانلود رایگان کتاب الکترونیکی
"بهبود مالی"
پیشنهادی رد نشدنی هست.

نویسنده این کتاب چه کسی هست؟

من مهدی رضایی پندری، متولد ۱۳۶۹ در استان البرز ، و شهرستان کرج، دانش‌آموخته رشته حسابداری با گرایش حسابداری مالی هستم و این رشته تحصیلی را از مقطع دیپلم تا کارشناسی ارشد ادامه داده‌ام.

۱۲ سال سابقه کار در زمینه حسابداری مالی دارم، برگزار کننده دوره اعجاز هدف گذاری، نویسنده کتاب متفاوت و جدید “موفقیت به سبک حسابداری” و ۱۴ مقاله در زمینه های بهبود فردی هستم. رسالتم را بهبود و تغییر در رفتار های شخصی و جامعه می‌دانم و در این راستا با تحقیق در مشکلات دامن‌گیر مردم جامعه ایران و شاید در جهان؛ به این نتیجه رسیدم که خیلی از افراد در زمان بازنشستگی و حتی قبل از آن، به دلیل نداشتن مدیریت مالی در زمان ایجاد بحران مالی تحت‌فشار قرارگرفته و نه تنها زندگی خود، بلکه با افکار منفی پخش‌شده و انجام معاملات بدون تحقیق و افراطی در جامعه؛ باعث التهاب هرچه بیشتر بازار و زندگی خود می‌شوند.

بخشی از سخنرانی بنده در دانشکده روانشناسی دانشگاه تهران را ملاحظه کنید:

 

برخی سرفصل های کتاب الکترونیکی بهبود مالی:

 
 

چه کسی مسئول پس انداز کردن است؟

 

نکات عمومی پس انداز

 

نکات سیستم های بانکی

 

پس انداز از طریق امور مربوط به خانواده

 

پس انداز تغذیه‌ای

 

پس انداز درمانی

 

پس انداز از طریق اتومبیل و خانه

 

پس انداز حمل و نقلی

 

محاسبات مربوط به روش های پس انداز

 

و…

 

نکات طلایی گفته شده در این کتاب قدرتمند:

اثر مرکب

بهترین و راحت ترین روش های پس انداز

اصول سرمایه گذاری

هرگونه سوال، نظر، انتقاد یا پیشنهاد در مورد این کتاب قدرتمند دارید در کادر زیر وارد کنید.

۲ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس