نوشتن یک مهارت زندگی قدرتمند

نوشتن معجزه ای آشکار

از هر کاری که شما را در مسیر رسیدن به اهداف قرار می دهد دریغ نورزید. به نظر مهمترین کار؛ برای رسیدن به موفقیت، نوشتن اهداف و آرزوها و سپردن آن به دست خدا و فرشته های خداوند است.

خدا در قرآن در سوره ی قلم می فرماید: ((ن وَالْقَلَمِ وَمَا یَسْطُرُونَ[۱] : سوگند به قلم و آنچه مى ‏نویسند))

این آیه ی قرآنی نشان می دهد که خداوند خودش به قدرتی که قلم و نوشتن و قدرتی که در نوشتن وجود دارد قسم یاد می کند. وقتی خداوند به قدرت نوشتن اذعان می کند پس چرا شما از این قدرت برای نوشتن اهدافتان استفاده نکنید؟

در اصل، تنها دلیل نوشتن اهداف این است که اهداف و آرزوها را در ذهن تان تصور کنید و همین تصویر سازی ها و تجسم کردن ها شما را مجبور می کند که برای رسیدن به اهدافتان شب و روز تلاش کنید و خواب را از چشمانتان بگیرید. شاید قبلاً این را شنیده باشید که تنها ۵ درصد از مردم دنیا ثروتمندند و نیمی از ثروت دنیا را در اختیار دارند و این اشخاص همان هایی هستند که اهداف و رویاهایشان را در دفترچه ی آرزوهای شان یادداشت کرده اند و هر روز آن را مرور می کنند و همین نوشتن اهداف باعث شده تنها ۵ درصد از مردم موفق باشند.

اما یک سوال اینجا به وجود می آید:

تفاوت میان آرزو و هدف چیست؟

نوشتن

تفاوت عمده ی این دو فقط در نوشتن خلاصه می شود. شاید جالب باشد این را بدانید که اگر آرزوها و اهدافتان را بدون اینکه یادداشت کنید فقط در ذهنتان تصور کنید فقط و فقط یک رویا به حساب می آید اما زمانی که آن را یادداشت می کنید و هر روز آن را مرور و برای رسیدن به آن تلاشی انجام می دهید، دیگر رویا محسوب نمی شود و این می شود، هدف.

نوشتن اهداف و آرزوها گامی بلند به سمت موفقیت است، همان طور که خداوند در سوره ی قلم به قدرتی که قلم و نوشتن دارد قسم یاد می کند. پس مطمئن باشید که نوشتن اهداف آنقدر تمرکزتان را زیاد می کند که؛ به هر هدفی فکر کنید و آن را در ذهنتان تصور کنید، بعد از مدتی به آن دست می یابید.

با نوشتن اهداف شما آن چیزی را که قرار است در آینده به دست آورید؛ از الان دست به ساختن آن می زنید و چنان به شما انگیزه می دهد که سرعت رسیدن به اهداف را بیشتر می کند. اگر در زندگیتان هدفی نداشته باشید در اصل مانند یک مرده ی متحرک هستید که شب و روزتان یکسان است و هیچ انگیزه ای برای ادامه ی زندگی ندارید و اگر هدفی نداشته باشید به توانایی ها و مهارت های تان پی نخواهید برد.

اما زمانی که با نوشتن اهداف تان تصمیم می گیرید که به آن ها دست پیدا کنید، در اصل به اراده ای تبدیل شده اید در راستای اراده خالق هستی؛ که می توانید خالق تمام چیزهایی باشید که در زندگی می خواهید. فقط کافی است که خودتان بخواهید تا خدا بخواهد و شما به موفقیت های چشمگیری دست پیدا کنید. این وعده خداوند است :

إِنَّ اللهَ لاَ یُغَیِّرُ مَا بِقَوْمٍ حَتَّى یُغَیِّرُواْ مَا بِأَنْفُسِهِمْ[۲]

((خداوند سرنوشت هیچ قوم (و ملّتی) را تغییر نمی‌دهد مگر آنکه آنان آنچه را در خودشان است تغییر دهند)) یا به زبان ساده تر :

در حقیقت‏ خدا حال قومى را تغییر نمى‏‌دهد تا آنان حال خود را تغییر دهند.

[۱] . سوره ۶۸: القلم – جزء ۲۹
[۲] .  سوره ۱۳: الرعد – جزء ۱۳

حالا نوبت شماست، اهداف خودتون را نوشتید؟

پنج هدف اصلی خودتون را همین الان یادداشت کنید.

موفق و پیروز باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *