مهارتی مهم در زندگی؛ چرا یاد نمی گیریم؟

همیشه دنبال راهی بودم که در سمینار و کارگاه و همایش که شرکت می کنم یا کتابی مطالعه می کنم بتوانم حداکثر استفاده را از آن ببرم و بتوانم آموزش مربوطه را در زندگی خودم اجرا و پیاده سازی کنم؛ اما متأسفانه همیشه کتاب را نصفه نیمه می خواندم و بعد از همایش و سمینار و کارگاهم مثل بادکنک که بادش خالی می شد همه انرژی و توانایی من تمام می شد.

به قول دکتر مجید نعیم یاوری عزیز در کتاب حلقه های مفقوده آموزش و یادگیری:

«یکی از بحران های مهم و تأثیر گذار در زندگی فعلی و آینده تمام ما انسان ها، بحرانی است که بسیاری از ما آن را نمی بینیم و احساس نمی کنیم و در نتیجه برای پیشگیری از آن هم کاری انجام نمی دهیم. بحرانی به ظاهر خاموش و بی تأثیر و به واقع فاجعه آمیز و پر تأثیر»

منظور دکتر عزیز بحران آموزش دیدن و یاد نگرفتن بود که برای مطالعه بیشتر در مورد این موضوع و سایر تکنیک های یادگیری می توانید به وبگاه www.naeimyavari.ir متعلق به دکتر مجید نعیم یاوری نیز رجوع کنید.

دقیقا من هم درگیر همین موضوع بودم تا اینکه با پنج موضوع در مورد یادگیری آشنا شدم و ایراد کار را فهمیدم و توانستم با پیگیری و تمرین مشکل آموزش دیدن و یاد نگرفتن خودم را حل کنم.

آن پنج دلیل به شرح ذیر است:

۱- انباشت اطلاعات

۲- منفی نگری به آموزش

۳- تمرین

۴- توقع غلط

۵- منفی نگری به آموزش

تک تک این مفاهیم دارای توضیحات کامل با مثال های جامعی است که در بخش اول از دوره صوتی ارتباط الماسی موجود است.

در بخش دوم این دوره صوتی عالی و منحصر به فرد در مورد تکنیک های ارتباطی بسیار ساده ولی موثر صحبت شده که امیدوارم با تهیه این دوره صوتی از آن استفاده کنید و لذت ببرید.

برای تهیه و استفاده از این دوره عالی روی لینک « ارتباط الماسی» کلیک کنید و از این دوره آموزشی کوتاه لذت ببرید.

در ضمن کد تخفیف mrp3002 ویژه طرفداران این وبگاه در نظر گرفته شده که می توانید در هنگام خرید از آن استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *